Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
7 nippi, kuidas planeerida puhkust rahakotisõbralikult.
Blogi

7 nippi, kuidas planeerida puhkust rahakotisõbralikult.

Kuidas lennupiletitelt, majutuselt, toitumiselt, meelelahutuselt või tervelt puhkuselt kokku hoida.

Sageli mõtleme, kuidas planeerida puhkust soodsalt. Otsides on võimalik leida soodsate hindadega lennupileteid ja hotelle, kuid kuidas teha seda kõige mõistlikumalt ning kuidas on võimalik veel reisikulusid kokku hoida.

Oleme kirja pannud oma soovitused, kuidas planeerida soodsamalt puhkust ja lõõgastuda rahakotisõbralikult.

 

1. Kuidas valida puhkuseks õige aeg ja koht

Tasub mõelda, kuidas soovid oma puhkust veeta. Võib-olla oled väsinud ja unistad puhata ilusas mereäärses majas, kuhugi minemata või ronida hoopiski mägedesse – oled ju ammu tahtnud aktiivset puhkust proovida. Äkki on unistus teha pilti keskaegse lossi taustal ning einesta Michelini tärniga pärjatud restoranis. Mida täpsemalt suudad sõnastada, milline on sinu ideaalne puhkus, seda lihtsam on konkreetset kohta valida.

Kui on soov lihtsalt puhata, ilma kindlat sihtriiki valimata, siis selleks on meie ajastul ka mugavad lennupiletite otsimise platvormid - Google Travel, Momondo, Kiwi või Ryanair. Need platvormid pakuvad valitud kuupäeva vahemikku või kuu alusel odavamaid lennupileteid.

Kui aga oled valinud kindla sihtkoha puhkamiseks, siis jagame veel kasulikke nippe raha kokku hoidmiseks.

 

2. Puhkuse kuupäevade valimisel vältige kõrghooaega

Tasub uurida millal on teie valitud sihtkoha kõrghooaeg ja planeerige oma reis enne või pärast tipphetke. Näiteks ei ole mõistlik minna Hispaania randadesse augustis, kui kohalikel on puhkusehooaeg ja rannad on täis inimesi ning lennupiletite ja hotellide hinnad on üüratud. Septembris on ilm Costa del Solil ja näiteks Baleaaridel veel soe, puhkajaid on palju vähem ja puhkuse kulu väiksem.

 

3. Puhkuse koha valimisel vältige turistide piirkondi

Türgis Fethiye asemel Alanya, Prantsusmaal Pariisi asemel Lyon, Bulgaarias Albena asemel Sozopol, New Yorgis Manhattani asemel Brooklyn - valige vähem populaarsed kohad puhkamiseks. Tuntud nimega linn, kuurort, rand või piirkond ei pruugi olla naaberlinnast parem, kuid kindlasti kallim.

Kui on kindel soov ikkagi kallimaid sihtkohti külastada, siis soovime sinna minna üheks päevaks ja ööbimine võtta linnast välja, kus on alati soodsamad hinnad.

 

4.Puhkuse kuupäevade valimisel vältige pühade kuupäevi

Pühade ajal on lennupiletid alati kallimad. Kui soovite odavalt lõõgastuda ja omas tempos vaikselt linna näha, veenduge, et te ei lenda Veneetsiasse või Rio de Janeirosse keset karnevali. Suurte festivalide ajal pole hotellides kohti ja need mis on, hüppavad oluliselt hinnas.
Samuti on reisimine väga kallis jõuludel ja aastavahetusel.

 

5. Kui palju raha reisimiseks vaja läheb

Puhkuse eelarve koostamisel arvestage nii lennupiletite hindadega, kui ka kuludega riigis. Euroopasse lendamine on palju odavam kui Kagu-Aasiasse, Indiasse või Nepali, kuid see eest majutus, toit ja kohapeal reisimine on kordades kallim kui Aasias.

Mida pikem on reis, seda vähem mõjutavad lennupiletid kogumaksumust. Seetõttu pöörake kahe-kolmenädalastel reisidel rohkem tähelepanu sellele, kui palju kohapeal kulutatakse. Lühireisidel, vastupidi, alustage lennupiletite hinnast.

Näiteks, nädalavahetuseks Indiasse lendamine on ebamõistlikult kallis. Kuid Indias kulutate paari nädala jooksul olles 2 korda vähem kui sama aja jooksul Saksamaal.


6. Kuidas saada teada, kui palju erinevates riikides puhkus maksab

Mugav teenus puhkuse kulude arvutamiseks on Budgetyourtrip.com. See on ingliskeelne portaal, kuid sellest on lihtne aru saada. Otsida saab soovitud riiki, tulemustes tasub valida alati arusaadav valuuta ja reisistiiliks keskmine või luksuslik. Samuti on hea võimalus süveneda foorumitesse ja lugeda kogenud inimeste arvustusi.

 

7. Otsi infot puhkuse kulude kohta kodust

Ettenägematute kulude vähendamiseks valmistu reisiks hoolikalt enne väljalendu. Uuri, kui palju maksab takso lennujaamast hotelli, kas on tasuta transporditeenus ja kuidas sinna bussi või metrooga jõuda.

Kontrolli vabu päevi muuseumides, mida soovid külastada ja otsi turismikaarte vaatamisväärsuste allahindlustega. Näiteks, iga kuu esimesel pühapäeval pääseb Louvre’i tasuta ja Jerusalem City Passi sooduskaart võimaldab säästa palju Iisraeli vaatamisväärsustele pääsemisel.

 

Kui ei soovi raha pärast muretseda, pakub lahendust Laen.ee


Avasta maailma ja naudi selle mitmekesisust! Laen.ee pakub tarbimislaenu laenusummas 200-7500€, mille saab mugavalt taotleda veebis ning taotluse vastus laekub minutiga.
Laen.ee tarbimislaenuga saad tasuda reisi-, majutus-, lennu- ja muud reisiga seotud kulud nii Eestis kui välismaal. Juba enne laenu taotlemist saad laenukalkulaatori abil teada ligikaudse igakuise maksete summa: lihtsalt sisesta laenusumma ja periood ning kalkulaator näitab, kui palju pead igakuiselt tasuma.

Lisainfo tarbimislaenu kohta leiad Laen.ee veebist.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?