Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
5 viisi krediitkaardi turvaliseks kasutamiseks
Blogi

5 viisi krediitkaardi turvaliseks kasutamiseks

Krediitkaardi kasutamine on Eestis ja maailmas väga populaarne ning igati tavapärane makseviis. Selle suure levikuga seoses on kasvanud ka krediitkaartide pettuste arv ning erinevad andmevargused. Selleks, et kaitsta enda raha ja krediitkaardi andmeid, saame me ise palju kaasa aidata ja olla tähelepanelikud.

Anname nõu, kuidas oma raha kaitsta krediitkaardi varguse eest ning ohutult krediitkaarti kasutada.

 

Hoia oma konto väljavõttel silma peal

Soovitame regulaarselt kontrollida enda konto väljavõtet ning vaadata, et sealt ei ole tehtud tehinguid, mida te ise ei ole teinud. Igasuguse kahtlase tegevuse puhul soovitame koheselt ühendust võtta pangaga, kes aitab tehingud üle vaadata ja vajadusel juhendada, mis edasi tuleks teha.

Kiire reageerimise korral on võimalik tehinguid tühistada ning igasugused vargused peatada, selleks on aga vaja pöörduda koheselt panga klienditeeninduse poole, kui märkate panga väljavõttes kahtlasi tehinguid.

 

Jälgi, kus krediitkaarti kasutad

Krediitkaardiga saab maksta pea kõikides e-poodides ja erinevatel online platvormidel. Eriti aktuaalne on krediitkaardi makseviis erinevate hotellide ja rendiautode broneerimisel.

Kui kasutate teenuste või toodete eest maksmiseks krediitkaarti, siis tasub jälgida, kas keskkond on turvaline ning kas saate täpselt aru, kuhu peate oma kaardi andmeid sisestama. Kui teil on kahtlus platvormi turvalisuse osas, siis soovitame pöörduda panga poole ja uurida, kas see keskkond on krediitkaardi makseks turvaline.

Kui on võimalus valida mitme keskkonna vahel, siis soovitame eelistada alati tuntumaid keskkondi, seal on väiksem oht erinevateks maksupettusteks.

 

Hoia krediitkaardil silm peal

Kui kasutate krediitkaarti, et teenuse eest tasuda, siis tasub alati pingsalt jälgida, mida teie kaardiga tehakse. Krediitkaarti ei tohiks usaldada kunagi kõrvalise isiku kätte, ilma järelvalveta. Sellisel juhul on võimalik panna kirja kaardi andmed ning hiljem selle eest tasuda ilma kaardi omaniku teadmata.
Kui soovitakse krediitkaarti näha või kontrollida, siis kogu protsess peaks toimuma kaardi omaniku silme all. Samuti on keelatud kaardi pildistamine või koopia tegemine, sellist tegevust tuleb alati vältida ning vajadusel keelata.

 

Krediitkaardimaksetele on alternatiive

Kui on võimalus tasuda ka teiste makseviisidega kui krediitkaart, siis tasub seda kaaluda. Näiteks, kui hotelli broneerides on võimalik tasuda kohapeal sularahas või pangakaardiga, siis selline variant võib mõnel juhul olla turvalisem ja parem. See puudutab eelkõige piirkondi maailmas, kus kaardipettused on levinud ning krediitkaardi kasutamine ebaturvaline.
Euroopa riikides ei ole krediitkaardi kasutamine kuidagi ohtlik ning seda ei tasu karta, küllaga soovitame alati olla tähelepanelikud ning mitte jätta kaarti järelvalveta.

 

Vali usaldusväärne krediitkaardi pakkuja

Krediitkaardi pakkujaid on palju ning tingimused kaardi kasutamiseks võivad olla samuti väga erinevad.

Krediitkaardi valimisel tasub arvestada erinevate limiitide, teenustasude ja protsentidega. Laen.ee pakub parimatel tingimustel krediitkaarti raha tagasiteenimise võimalusega.

Vaata lähemalt meie krediitkaardi tingimusi kodulehelt ning soovi korral esita taotlus mugavalt läbi e-keskkonna.